Konkursy na 1050 rocznicę Chrztu Polski

Z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach zorganizowała dwa konkursy pod patronatem Wójta Gminy Borki Pana Radosława Sałaty. Konkurs  plastyczny pn. Chrzest Polski w komiksie oraz na prezentację multimedialną  „I właśnie zaczęła się Polska…”Główne cele konkursów to: upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski, rozbudzanie zainteresowania historią Polski, kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie zdolności plastycznych     i literackich. Konkursy adresowane były do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjum i  dorosłych.

Do organizatora wpłynęło 14 prac z trzech szkół  z terenu gminy Borki. Komisja oceniająca brała pod uwagę pomysłowość i estetykę, zgodność z faktami historycznymi, pomysłowość i oryginalność. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia.

Konkurs Chrzest Polski w komiksie:

I miejsce  - Julita Natalia Latoch – kl. VI Szkoła Podstawowa w Krasewie

opiekun : Iwona Wyczółkowska

II miejsce -  Emilia Bandyk – kl. VI Zespól Placówek Oświatowych w  Borkach

III miejsce - Eryk Skowron –kl.  VI Zespól Placówek Oświatowych w  Borkach

Alicja Kożuch - kl.V  Zespól Placówek Oświatowych w  Borkach – wyróżnienie

opiekun: Hanna Kosińska

Katarzyna Wiater – kl. VI  Zespól Placówek Oświatowych w  Borkach – wyróżnienie

opiekun: Karolina Sałata

Julia Kożuch  - ucz. kl. V  Zespól Placówek Oświatowych  w Woli Osowińskiej -  wyróżnienie

opiekun:  Izabela  Smogorzewska

Konkurs  na prezentację multimedialną

I miejsce  - Jacek  Brygoła – ucz.kl  VI  Zespól Placówek Oświatowych w  Borkach

opiekun: Marek Sikora

II miejsce -  Martyna Kojtych  -kl. IV  Zespól Placówek Oświatowych w  Borkach

opiekun: Marek Sikora

Wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 15 maja 2016 r. podczas gminnych obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Borkach. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył laureatom Wójt Gminy Borki Pan Radosław Sałata.

Gratulujemy laureatom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów!