Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, autora baśni znanych dzieciom na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia.  W roku 2017 przewodzi Rosja, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!”– jest Sergiej Machotin.

Z tej okazji 3 kwietnia 2017 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Borkach zawitały dzieci z kl. „0” ze Szkoły Podstawowej w Borkach  pod opieką wychowawczyni – pani Agnieszki  Latoch i Karoliny Czarneckiej Kozioł. Maluchy obejrzały przygotowaną na Światowy Dzień Książki wystawę oraz z uwagą wysłuchały Listu skierowanego do dzieci na okoliczność. Dowiedziały się także w jaki sposób można wypożyczyć książkę, poznały również zasady zachowania się w bibliotece. Z uwagą słuchały czytanych utworów przez bibliotekarkę oraz z wielkim zainteresowaniem oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Chętnie opowiadały o swoich ulubionych bohaterach i odgadywały przygotowane dla nich zagadki dotyczące literatury dziecięcej. Na koniec spotkania każde z dzieci otrzymało kolorową zakładkę do książki.