Nowe komputery w Gminnej Bibliotece Publicznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach przyznanego dofinansowania w wysokości 21 000 zł zakupiono 5 zestawów komputerowych, w których skład wchodzą: komputer stacjonarny, monitor, klawiatura, system operacyjny, oprogramowanie antywirusowe, oprogramowanie biurowe Office, zasilacz awaryjny UPS, listwa zasilająca.

Wkład środków własnych Gminnej Biblioteki Publicznej wyniósł 4 000 zł.

3 spośród wymienionych zestawów znajdują się w GBP w Borkach, a dwa w filii w Woli Osowińskiej.

Zapraszamy do korzystania, gdy poprawi się sytuacja epidemiczna w kraju.

Małgorzata Kulikowska