Spektakl dla dzieci - Na tropie afery, gdzie sie podziały litery!?

23 kwietnia 2018 r.w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borkach odbył się spektakl promujący czytelnictwo „Na tropie afery, gdzie się podziały litery!?"Widzami przedstawienia teatralnego było ponad 100 dzieci z klas 0-III wraz z nauczycielami ze szkół z terenu gminy Borki. Celem widowiska było zachęcanie dzieci do czytania, przypomnienie, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy umiejętność czytania, rozbudowujemy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię. Głównym wydarzeniem przedstawieniu, był motyw pustych książek bez liter.

Taka sytuacja wydarzyła się w pewnej bibliotece po tym jak mali czytelnicy przestali przychodzić wypożyczać książki. Detektyw Bartłomiej Lupa przy pomocy  widzów przeprowadził  śledztwo na zlecenie zasmuconej Pani Bibliotekarki. Królowa Literatury zdradziła wszystkim, że liter nikt nie ukradł. Litery uciekły same, ponieważ były smutne i samotne w nieczytanych książkach. Powiedziała dzieciakom, że literki wrócą do książek tylko wtedy, gdy wszyscy złożą obietnicę o częstym odwiedzaniu biblioteki i systematycznym wypożyczaniu książek.W trakcie przedstawienia artyści w zabawny sposób angażowali dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Spotkanie teatralne okazało się dla dzieci niezwykłym przeżyciem, które dostarczyło wiele pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.