Spotkanie z Historią

W dniu 21 listopada 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Borkach wspólnie z Gminną Radą Seniorów zorganizowała spotkanie z Historią Bork. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, p.o. Dyrektora GOKiS Ewa Mateusiak, przedstawiciele Gminnej Rady Seniorów oraz pasjonaci historii. Intencją  organizatorów spotkania było zebranie materiałów i relacji mieszkańców do nowo powstającej monografii Dóbr Klucza Borkowskiego.Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać interesujacego wykładu pani Haliny Zgrajka autorki monografii wsi Sitno oraz obejrzeć prezentację multimedialną „Borki i ich mieszkańcy w starej fotografii". Zaprezentowane fotografie znajdują się w zbiorach biblioteki i pochodzą od mieszkańców Bork oraz Pani Anny Krzyżanowskiej córki ostatniego współwłaciciela mająku Borki.