Udział w II Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego

Dnia 11 maja 2016 r. Kierownik Biblioteki Krystyna Maksymiuk uczestniczyła w II Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego, którego organizatorem była  Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim. Spotkanie zgromadziło bibliotekarzy z całego powiatu.

Gośćmi z ramienia samorządu lokalnego byli: Pan Tomasz Stephan - Wiceburmistrz Urzędu Miasta Radzynia Podlaskiego oraz Pan Bogdan Sozoniuk  - Kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim. Wójt gminy Borki - Radosław Sałata , sekretarz gminy Wohyń  - Tomasz Jurkiewicz.  Temat tegorocznego spotkania nawiązywał do hasła XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka inspiruje”.

Bibliotekarze z bibliotek gminnych  oraz MBP zaprezentowali najciekawsze działania oraz osiągnięcia w zakresie pracy kulturalno-oświatowej. Krystyna Maksymiuk przedstawiła miedzy innymi relację z realizacji projektu „O finansach w Bibliotece " w GBP Borki  a także przekazała innym bibliotekom informacje dlaczego warto wziąć udział w projekcie oraz korzyści jakie płyną z przeprowadzanych szkoleń.

Zdjęcia dzięki uprzejmosci Miejskiej Bilbioteki Publicznej im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim.